שְׁאֵלָה:
כמה יחידות HB משמשות לגשרי פלדה?
AndyT
2015-02-04 18:53:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתן להעריך גשרים בבריטניה (לתקן BA34 / 90) באמצעות רכב HB (לתקן BD37 / 01). רכב HB הוא 16 עומסי גלגלים, כל אחד מהם פי 2.5 ק"ן "יחידות".

עבור גשרים מבטון מספר היחידות מוגדר בדרך כלל כ- 45 יחידות במצב הגבלה אולטימטיבית (ULS) ו- 0 יחידות בגבול השירות מדינה (SLS); אם כי מספר היחידות עבור SLS הוא 30 אם הגשר משתרע לרוחב. סימוכין: BS5400-4: 1990 סעיף 4.2.2 כפי שתוקן על ידי BD24 / 92.

עבור גשרי פלדה לא נראה שיש סעיף מקביל. אז בכמה יחידות יש להשתמש ב- ULS, וכמה ב- SLS?

סלח לבורותי אבל אני לא יודע בשביל מה HB עומד? זה משהו שנראה שמגיע ביחידות וברכבים ...
אני מכיר את "HB" כמשמעותו "קשיות בסולם ברינל", אבל אני לא חושב שזה מה שמכונים כאן.
"HB" אינו [זה] (https://en.wikipedia.org/wiki/HB_ (רכב)), נכון?
לאלו מכם שאינם מהנדסים בריטיים: ניתן למצוא את BD37 / 01 [כאן] (http://www.standardsforhighways.co.uk/dmrb/vol1/section3/bd3701.pdf) ואת BA34 / 90 מוחלף BD101 / 11 [כאן] (http://www.standardsforhighways.co.uk/dmrb/vol3/section4/bd10111.pdf)
n.b. תמיד הבנתי ש HA / B מייצג "כבישים מהירים" A ו- B; כאשר A הוא ההשפעה של כלי רכב רגילים, ו- B הוא ההשפעה של עומסים תעשייתיים חריגים.
תודה על הקישורים @Tom. נקודה טובה ש- BA34 / 90 הוחלף, אך החלפתו BD101 / 11 אינה מכסה את השימוש ברכבי HB לצורך הערכה. לכן לקוחות רבים עדיין זקוקים לשימוש ב- BA34 / 90.
אחד תשובה:
#1
+4
hazzey
2015-02-16 22:17:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

BD37 / 01 כולל את הטעינה הנדרשת בפרק 4.

סעיף 4.1 נותן את טעינת HB הנדרשת לשימושים שונים בגשרים. זה לא מתבדל על פי סוג מבנה העל; הוא נפרד רק על פי דרכי הכביש: כביש מהיר וכביש Trunk , דרכים עיקריות , ו כבישים ציבוריים אחרים .

זה פירושו שגשרי פלדה וגם בטון מתוכננים לאותו מספר יחידות HB.

תודה @Hazzey. שכחתי לגמרי שאולי יש משהו בטקסט הראשי של BD37 / 01 - נספח א 'הוא המשמש בעיקר לעיצוב, אז פשוט הלכתי ישר לשם. כהערה: גשרים מבטון אינם מיועדים ל- BD37 / 01 סעיף 4.1 - דרישת היחידות HB מוחלפת על ידי BS5400-4: 1990 סעיף 4.2.2. אני חושד כי אין סעיף עליון מקביל לגשרי פלדה.
AndyT, ה- BD רוכבים על BS, ולא להפך. למעשה, גשרי בטון של סוכנות הכבישים מתוכננים ל- BD24, הקובעת במפורש כי - "תקן זה מכסה את השימוש ב- BS 5400: חלק 4: 1990, לתכנון בטון מבני בגשרים ומבני כביש אחרים. דרישות מסוימות כאשר אלה נבדלות מהן או מקיפות יותר מהדברים המופיעים בתקן הבריטי. "


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...